сите категории

X-Stand(DXS)

Дома> Производи > Систем за прикажување > Поп ап систем > X-Stand(DXS)

1
Display-system1
Display-system2
Display-system3
Систем за прикажување Завиткајте го банер за приспособено печатење на X-stand
Систем за прикажување Завиткајте го банер за приспособено печатење на X-stand
Систем за прикажување Завиткајте го банер за приспособено печатење на X-stand
Систем за прикажување Завиткајте го банер за приспособено печатење на X-stand

Систем за прикажување Завиткајте го банер за приспособено печатење на X-stand

Број на модел: систем за прикажување

Знамиња и банери Материјал: полиестер

MOQ: 1 стр

ФОРМАТ НА УМЕТНИЧКО ДЕЛО: Ai. Jpg. Pdf. Eps.PSD

Големина: 80x200cm, 85x200cm, 100x200cm

Боја: Прилагодена боја

Сертификат: SGS, ISO, TCCC, B1

Јарбол за знаме Материјал: алуминиум

Тип: Печатен

Печатење: Дигитално печатење

Начин на печатење: 6 бои

 The Roll Up X-Stand is a versatile and easy-to-use display system that is perfect for businesses looking to promote their brand at events, exhibitions, and trade shows. This display system is lightweight, portable, and can be assembled in minutes without the need for any tools. The Roll Up X-Stand is made from high-quality materials that are designed to last, and can be printed with your logo or message to help you stand out from the crowd.


Тип на производ:

ROLL UP BANNER - ROLL UP DISPLAY

материјал:

100% плетен полиестер приказ фино 200гр ИЛИ ПВЦ ИЛИ ПП.

Технологија на печатење:

Печатење со пренос на топлина, печатење на екран со висока резолуција ИЛИ

Постојаност на бојата:

Ниво 6-7

Пенетрација на боја:

95%-100% на повеќето ткаенини

големина:

80x200cm, 85x200cm,100x200cm

Додатоци:

Алуминиумска рамка, торба за носење Оксфорд

По третманот:

Огноотпорен (сертификат Б1), Водоотпорност и облога, УВ отпор, антистатички, флуоресцентен третман


Опис

СКЛУЧЕТЕ БАНЕР- ПОСТАВУВАЈТЕ ЕКРАН - ПРИЛАГОДУВАЊЕТО ЛОГО ПЕЧАТЕНО

* Лесна и пренослива, удобна за транспорт, еднократна употреба, лесна за менување графика.
* Висококвалитетно печатење на слики со сублимација на боја, водоотпорно, еколошки, без избледување.
* Висококвалитетен еластичен плетен полиестер со прилагодено печатење, преклоплив, мазна површина, двострано печатење, слика со голем формат.
* Најчесто се користи во аеродроми, ресторани, хотели, продавници 4S, конференции, изложби на нови производи и друго рекламирање.

апликации

Екран за рекламирање на отворено

Што можам да направам за тебе

Ние сме компанија ширум светот, каде и да сте, тука сме да помогнеме, па ајде да се поврземе!