сите категории

Ѕиден банер

Дома> Производи > Знаме / Банер > Ѕиден банер

5
4
6
1
2
3
Уличен банер премиум
Уличен банер премиум
Уличен банер премиум
Уличен банер премиум
Уличен банер премиум
Уличен банер премиум

Уличен банер премиум

Ставка: ѕиден банер

Знамиња и банери Материјал: алуминиум

MOQ: 1 стр

ФОРМАТ НА УМЕТНИЧКО ДЕЛО: Ai. Jpg. Pdf. Eps.PSD

Печатење: дигитално печатење, печатење на свилен екран

Големина: 110x205cm, 110x105cm, приспособени големини

Боја: Прилагодена боја,

Сертификат: SGS, ISO, TCCC, B1

Време на производство: 5-7 дена

PrintTechnology

Хемиско печатење на екран со боја

Печатење на екран со пигмент

Хемиско дигитално печатење со боја (директно вбризгување)

Пренос на топлина (сублимација на боја)

УВ печатење

Суровина

100% knitted polyester(stormflag90g,110g,120g,135g,150g/долг животен век 120 g)

100% ткаен (преден) полиестер (неткаен 135 g/знаме на брод 160 g/сатен 125 g)

Достапни се повеќе од 40 различни видови на ткаенина (блескава бура 125 g)

ПВЦ

Максимална големина

220x600cm (7.2'x19.7') (завршена големина) (ако повеќе, може да се додаде линија за шиење)

Постојаност на боја

Ниво 6-7

Пенетрација на боја

90%-100% на повеќето ткаенини

По третманот

Заштитник на пожар (сертификат B1/M1)

Водоотпорност и обложување

УВ отпорност

Анти-статички

Третман со флуоресценција

Опис

Делукс верзија

Банерот може да биде еднослоен или двостран

Облик на банер: солза или прилагоден

Материјал за банер: 100% полиестер или ПВЦ


Премиум верзија

Банерот може да биде еднослоен или двостран

Облик на банер: солза или прилагоден

Материјал за банер: 100% полиестер или ПВЦ


Класична верзија (знамиња на киоск)

Облик на банер: солза или прилагоден

Материјал за банер: ПВЦ или 100% полиестер


Чангжу Квалитетно знаме Производител за национални знамиња Национални знамиња

апликации

Екран за рекламирање на отворено

Што можам да направам за тебе

Ние сме компанија ширум светот, каде и да сте, тука сме да помогнеме, па ајде да се поврземе!