сите категории

Вест

Дома> Производи > Знаме / Банер > Вест

1
Вест2
1
2
3
4
5
Велкро елек
Велкро елек
Велкро елек
Велкро елек
Велкро елек
Велкро елек
Велкро елек

Велкро елек

Ставка: елек 

MOQ: 1 стр

ФОРМАТ НА УМЕТНИЧКО ДЕЛО: Ai. Jpg. Pdf. Eps.PSD

Печатење: дигитално печатење, печатење на свилен екран

Големина: 38x46cm, 42x56cm, 51x64cm, 60x71cm, 70x80cm или прилагодени големини

Боја: Прилагодена боја

Сертификат: SGS, ISO, TCCC, B1

Време на производство: 5-7 дена

PrintTechnology

Хемиско печатење на екран со боја

Печатење на екран со пигмент

Хемиско дигитално печатење со боја (директно вбризгување)

Пренос на топлина (сублимација на боја)

УВ печатење

Суровина

Бура 110гр

Приказ 200гр

Максимална големина

220x600cm (7.2'x19.7') (завршена големина) (ако повеќе, може да се додаде линија за шиење)

Постојаност на боја

Ниво 6-7

Пенетрација на боја

90%-100% на повеќето ткаенини

По третманот

Заштитник на пожар (сертификат B1/M1)

Водоотпорност и обложување

УВ отпорност

Анти-статички

Третман со флуоресценција

Опис

Прилагодени бои, логоа и големини.

Повеќе материјали за избор.

Широка употреба за спорт, градежништво, аеродром, патен сообраќај, работилница, кујна, градина и така натаму.


апликации

Екран за рекламирање на отворено

Што можам да направам за тебе

Ние сме компанија ширум светот, каде и да сте, тука сме да помогнеме, па ајде да се поврземе!