сите категории

Вест

Дома> Производи > Знаме / Банер > Вест

Vest1
2
Вест
1
2
3
4
5
Прилагоден елек
Прилагоден елек
Прилагоден елек
Прилагоден елек
Прилагоден елек
Прилагоден елек
Прилагоден елек
Прилагоден елек

Прилагоден елек

Item: vest 

MOQ: 1 стр

ФОРМАТ НА УМЕТНИЧКО ДЕЛО: Ai. Jpg. Pdf. Eps.PSD

Печатење: дигитално печатење, печатење на свилен екран

Size: 38x46cm, 42x56cm, 51x64cm, 60x71cm, 70x80cm or customized sizes

Боја: Прилагодена боја

Сертификат: SGS, ISO, TCCC, B1

Време на производство: 5-7 дена

PrintTechnology

Хемиско печатење на екран со боја

Печатење на екран со пигмент

Хемиско дигитално печатење со боја (директно вбризгување)

Пренос на топлина (сублимација на боја)

УВ печатење

Суровина

Бура 110гр

Display 200g

Максимална големина

220x600cm (7.2'x19.7') (завршена големина) (ако повеќе, може да се додаде линија за шиење)

Постојаност на боја

Ниво 6-7

Пенетрација на боја

90%-100% на повеќето ткаенини

По третманот

Заштитник на пожар (сертификат B1/M1)

Водоотпорност и обложување

УВ отпорност

Анти-статички

Третман со флуоресценција

Опис

Customized colors, logos and sizes.

Multiple materials for choice.

Wide usages for sports, construction, airport, road traffic, workshop ,kitchen,garden,and so on.


апликации

Екран за рекламирање на отворено

Што можам да направам за тебе

Ние сме компанија ширум светот, каде и да сте, тука сме да помогнеме, па ајде да се поврземе!