сите категории

Шатор

Дома> Производи > Шатор

1
12
Шатор 3x4.5m
Шатор 3x4.5m

Шатор 3x4.5m

Број на модел: Шатор

Тип: Печатен

Стил: Друго

Јарбол Материјал: Алуминиум, метал

Знамиња и банери Материјал: полиестер

MOQ: 1 стр

ФОРМАТ НА УМЕТНИЧКО ДЕЛО: Ai. Jpg. Pdf. Eps.PSD

Печатење: Хемиска боја за печатење на свила, дигитално печатење

Големина: 1.5 M x 1.5 M, 3M x 3M, 3M x 4.5M, 3M x 6M

Боја: Прилагодена боја

Сертификат: SGS, ISO, TCCC, B1

Тип на производ:

Рекламен шатор

материјал:

100% плетен полиестер, 100% ткаен полиестер, 100% најлон, достапни се повеќе од 40 различни видови ткаенини.

Со водоотпорна облога

Со огноотпорен слој

Cовес плетен полиестер 210гр

Технологија на печатење:

Хемиско печатење на екран со боја, Печатење на екран со пигмент, Дигитално печатење со директно вбризгување, Пренос на топлина (сублимација на боја)

Постојаност на бојата:

Ниво 6-7

Пенетрација на боја:

95%-100% на повеќето ткаенини

големина: 

1.5M x 1.5M, 3M x 3M, 3M x 4.5M, 3M x 6M

Додатоци:

 метални цевки, јажиња, еластични гуми, пластични штипки, дрвени стапови и така натаму

По третманот:

Огноотпорен (сертификат Б1), Водоотпорност и облога, УВ отпор, антистатички, флуоресцентен третман


Опис

РЕКЛАМЕН ШАТОР- ПРОМОЦИСКИ ШАТОРИ- ПРИЛАГОДЕН ЛОГО ПЕЧАТЕНО

* Достапен е анти-УВ.
* Водоотпорна облога со водена колона од над 1000 ml.
* Најдобра издржливост на бои.
* Професионална конфекција.
* Едноставно совршен за изложби на мало, саеми и излози.

апликации

Екран за рекламирање на отворено

Што можам да направам за тебе

Ние сме компанија ширум светот, каде и да сте, тука сме да помогнеме, па ајде да се поврземе!