сите категории

Банер за знаменце и табела

Дома> Производи > Знаме / Банер > Банер за знаменце и табела

1
дрвена-нога-со-метал-столб
信 图片 _20180529102813_
信 图片 _20180529102816_
Столни ламби
знаменце на маса
Табела-табела-банер3
Табела-табела-банер4
信 图片 _20180529102809_
Знаме на маса
Знаме на маса
Знаме на маса
Знаме на маса
Знаме на маса
Знаме на маса
Знаме на маса
Знаме на маса
Знаме на маса

Знаме на маса

Број на модел: Знаме на табелата

Знамиња и банери Материјал: полиестер

MOQ: 1 стр

ФОРМАТ НА УМЕТНИЧКО ДЕЛО: Ai. Jpg. Pdf. Eps.PSD

Печатење: Хемиско печатење со свилен екран, дигитално печатење, дигитално печатење, печатење на свилен екран

Големина: 15x25cm, 10x15cm, 20x30cm или прилагодени големини

Боја: Прилагодена боја

Сертификат: SGS, ISO, TCCC, B1

Јарбол за знаме Материјал: метал

Тип: Печатен

Стил: Друго

Начин на печатење: 4 бои, 5 бои, 2 бои, 1 боја, 6 бои

Тип на производ:

Table flag  / Desk flag

материјал:

Stormflag110g, 100%  polyester.

флеш 55g, 100% полиестер.

Технологија на печатење:

Дигитално печатење

Постојаност на бојата:

Ниво 6-7

Пенетрација на боја:

95%-100% на повеќето ткаенини

големина: 

15x25cm, 10x15cm, 20x30cm или прилагодени големини

Додатоци:

метален столб, метална основа, мербел основа

По третманот:

Водоотпорност и облога, отпорност на УВ, антистатички, третман со флуоресценција

Опис

ЗНАМЕ НА ТАБЕЛА - БАНЕР НА ТАБЕЛА - ПРИСТАПНО ЛОГО ПЕЧАТЕНО


* Во сите димензии, форми и варијации. Ги исполнуваме сите желби.

* Со метален столб и основа, со метален столб и мермерна основа.

* Најдобра издржливост на бои.

* Професионална конфекција.

* Совршено за изложби на мало, саеми и излози.


апликации

Екран за рекламирање на отворено

Што можам да направам за тебе

Ние сме компанија ширум светот, каде и да сте, тука сме да помогнеме, па ајде да се поврземе!