сите категории

Банер за знаменце и табела

Дома> Производи > Знаме / Банер > Банер за знаменце и табела

3
1
2
4
5
6
7
8
Табела плажа знаме
Табела плажа знаме
Табела плажа знаме
Табела плажа знаме
Табела плажа знаме
Табела плажа знаме
Табела плажа знаме
Табела плажа знаме

Табела плажа знаме

Model Number: Table Beach flag

Знамиња и банери Материјал: полиестер

MOQ: 1 стр

ФОРМАТ НА УМЕТНИЧКО ДЕЛО: Ai. Jpg. Pdf. Eps.PSD

Printing: Dye chemical Silk Screen Printing, digital printing, Digital printing, Silk screen printing

Големина: 15x41cm

Боја: Прилагодена боја

Сертификат: SGS, ISO, TCCC, B1

Flagpole Material: metal

Тип: Печатен

Стил: Друго

Начин на печатење: 4 бои, 5 бои, 2 бои, 1 боја, 6 бои

Тип на производ:

Table Beachflag

материјал:

stormflag110g, 100%  polyester.

Технологија на печатење:

Digital Print/Silk Screen print

Постојаност на бојата:

Ниво 6-7

Пенетрација на боја:

95%-100% на повеќето ткаенини

големина: 

15x41cm

Додатоци:

metal pole, metal base, marbel base

По третманот:

Water Repellence & coating, UV resistance, Anti-Static, Fluorescence Treatment

Опис

TABLE FLAG - TABLE BANNER - CUSTOMIZED LOGO PRINTED


* In all dimensions, forms and variations. We fulfit all wishes.

* With metal pole and base, with metal pole and marble base.

* Најдобра издржливост на бои.

* Професионална конфекција.

* Perfect for retail displays, tradeshows and window displays.


апликации

Екран за рекламирање на отворено

Што можам да направам за тебе

Ние сме компанија ширум светот, каде и да сте, тука сме да помогнеме, па ајде да се поврземе!