сите категории

Банер за знаменце и табела

Дома> Производи > Знаме / Банер > Банер за знаменце и табела

e-on-on-silver-pole
Table-baber-2
IMG_20171109_154851_副本
0
1
2
IMG_20171109_155200_副本
IMG_20171109_155317_副本
маса
Tableflag-table-banner2
Tableflag-table-banner5
缩略图
1
Банер на маса
Банер на маса
Банер на маса
Банер на маса
Банер на маса
Банер на маса
Банер на маса
Банер на маса
Банер на маса
Банер на маса
Банер на маса
Банер на маса
Банер на маса

Банер на маса

Model Number: Table Banner

Знамиња и банери Материјал: полиестер

MOQ: 1 стр

ФОРМАТ НА УМЕТНИЧКО ДЕЛО: Ai. Jpg. Pdf. Eps.PSD

Печатење: Дигитално печатење

Size: 15x25cm, 10x15cm, 20x30cm or customized sizes

Боја: Прилагодена боја

Сертификат: SGS, ISO, TCCC, B1

Flagpole Material: metal

Тип: Печатен

Стил: Друго

Начин на печатење: 4 бои, 5 бои, 2 бои, 1 боја, 6 бои

Тип на производ:

Table banner 

материјал:

Table banner complex 330g

Технологија на печатење:

Digital Heat transfer ( Dye sublimation)

Постојаност на бојата:

Ниво 6-7

Пенетрација на боја:

95%-100% на повеќето ткаенини

големина: 

15x25cm, 10x15cm, 20x30cm or customized sizes

Додатоци:

metal pole, metal base, marbel base

По третманот:

Огноотпорен (сертификат Б1), Водоотпорност и облога, УВ отпор, антистатички, флуоресцентен третман

Опис

TABLE FLAG - TABLE BANNER - CUSTOMIZED LOGO PRINTED


* In all dimensions, forms and variations. We fulfit all wishes.

* With metal pole and base, with metal pole and marble base.

* Најдобра издржливост на бои.

* Професионална конфекција.

* Едноставно совршен за изложби на мало, саеми и излози.


апликации

Екран за рекламирање на отворено

Што можам да направам за тебе

Ние сме компанија ширум светот, каде и да сте, тука сме да помогнеме, па ајде да се поврземе!