сите категории

StretchBanner

Дома> Производи > Знаме / Банер > StretchBanner

fabric-banner-print-700x700
111_
222_
333_
缩略图16
未 标题 -1
Производител на висечки банери за растегнување со големи димензии
Производител на висечки банери за растегнување со големи димензии
Производител на висечки банери за растегнување со големи димензии
Производител на висечки банери за растегнување со големи димензии
Производител на висечки банери за растегнување со големи димензии
Производител на висечки банери за растегнување со големи димензии

Производител на висечки банери за растегнување со големи димензии

Model Number: Stretch banner

Знамиња и банери Материјал: полиестер, ПВЦ

MOQ: 1 стр

ФОРМАТ НА УМЕТНИЧКО ДЕЛО: Ai. Jpg. Pdf. Eps.PSD

Големина: 80x200cm, 100x300cm, 120x500cm или сопствени големини

Боја: Прилагодена боја

Сертификат: SGS, ISO, TCCC, B1

Стил: виси

Печатење: Дигитално печатење

Начин на печатење: 6 бои

Тип на производ:

STRETCH BANNER- TRANSPARENTS

материјал:

1: 100% knitted polyester, 100% woven( spun) polyester, 100% nylon, more than 40 different kinds of fabrics avaiable.
2: PVC material

Технологија на печатење:

Хемиско печатење на екран со боја, Печатење на екран со пигмент, Дигитално печатење со директно вбризгување, Пренос на топлина (сублимација на боја)

Постојаност на бојата:

Ниво 6-7

Пенетрација на боја:

95%-100% на повеќето ткаенини

големина:

80x200cm, 100x300cm, 120x500cm или сопствени големини

Додатоци:

metal eyelets, ropes, elastic rubbers, clips, wooden sticks and so on

По третманот:

Огноотпорен (сертификат Б1), Водоотпорност и облога, УВ отпор, антистатички, флуоресцентен третман

fabric-banner-print-700x700

Опис

Transparents / Stretchbanners are direct forms of advertisement which allow you to create your message directly in the eyes of the passerby.


For indoor or outdoor use they will collect attention for your product, event or company.


Ready Made can be done up to all of your specifications and wishes.


апликации

Екран за рекламирање на отворено

Што можам да направам за тебе

Ние сме компанија ширум светот, каде и да сте, тука сме да помогнеме, па ајде да се поврземе!