сите категории

Чадор

Дома> Производи > Чадор

1
2
7
Квадратен чадор за сонце од 180 см
Квадратен чадор за сонце од 180 см
Квадратен чадор за сонце од 180 см

Квадратен чадор за сонце од 180 см

Пакување пошта: Н

Стил на дизајн: Кинески

Тип: Чадор

Материјал за столбови: нерѓосувачки челик

Umbrella Radii: 180cm,200cm,300cm,350cm,400cm

Место на потекло: Кина

Сертификација за социјална ревизија: различни бои

Тип на производ:

Чадори за сонце и чадори за сонце

материјал:

Покривка: 100% плетен полиестер, 100% ткаен полиестер, 100% најлон, достапни повеќе од 40 различни видови ткаенини.

Технологија на печатење:

Хемиско печатење на екран со боја, Печатење на екран со пигмент, дигитално печатење со директно вбризгување, пренос на топлина (сублимација на боја), УВ
печатење.

Постојаност на бојата:

Ниво 6-7

Пенетрација на боја:

95%-100% на повеќето ткаенини

големина:

180cm, 200cm, 300cm, 350cm

Форма:

квадрат или круг, со 1/2/4/8 сегменти

По третманот:

Огноотпорен (сертификат Б1), Водоотпорност и облога, УВ отпор, антистатички, флуоресцентен третман

 


Опис

ЧОДОРСОЦИ-ЧАДОРИ ЗА СОНЦЕ-ПРИСТАПНО ЛОГО ПЕЧАТЕНО

* Чадори за сонце во различни димензии, форми и бои. Прилагодените печатени рекламни чадори се ефективна маркетинг алатка.
* Доставуваме од 1.5 метри до 4 метри дијаметар. Мотивот може да се произведе преку печатење во боја или печатење пигмент во сите замисливи комбинации на бои.
* Чадорите за сонце доаѓаат со комплетни додатоци. Нудиме метални или пластични столпчиња во различни форми и бои и столпчиња во различни големини, форми и бои.
* Достапни се облоги со UV-отпорен и водоотпорен слој.

апликации

Екран за рекламирање на отворено

Што можам да направам за тебе

Ние сме компанија ширум светот, каде и да сте, тука сме да помогнеме, па ајде да се поврземе!