сите категории

Чадор

Дома> Производи > Чадор

1
1
2
3
Чадор за сонце со дијаметар од 180 см
Чадор за сонце со дијаметар од 180 см
Чадор за сонце со дијаметар од 180 см
Чадор за сонце со дијаметар од 180 см

Чадор за сонце со дијаметар од 180 см

Пакување пошта: Н

Стил на дизајн: Кинески

Тип: Чадор

Материјал за столбови: нерѓосувачки челик

Umbrella Radii: 180cm,200cm,300cm,350cm,400cm

Место на потекло: Кина

Сертификација за социјална ревизија: различни бои

Тип на производ:

Чадори за сонце и чадори за сонце

материјал:

Покривка: 100% плетен полиестер, 100% ткаен полиестер, 100% најлон, достапни повеќе од 40 различни видови ткаенини.

Технологија на печатење:

Хемиско печатење на екран со боја, Печатење на екран со пигмент, дигитално печатење со директно вбризгување, пренос на топлина (сублимација на боја), УВ
печатење.

Постојаност на бојата:

Ниво 6-7

Пенетрација на боја:

95%-100% на повеќето ткаенини

големина:

180cm, 200cm, 300cm, 350cm

Форма:

квадрат или круг, со 1/2/4/8 сегменти

По третманот:

Огноотпорен (сертификат Б1), Водоотпорност и облога, УВ отпор, антистатички, флуоресцентен третман

 


Опис

ЧОДОРСОЦИ-ЧАДОРИ ЗА СОНЦЕ-ПРИСТАПНО ЛОГО ПЕЧАТЕНО

* Чадори за сонце во различни димензии, форми и бои. Прилагодените печатени рекламни чадори се ефективна маркетинг алатка.
* Доставуваме од 1.5 метри до 4 метри дијаметар. Мотивот може да се произведе преку печатење во боја или печатење пигмент во сите замисливи комбинации на бои.
* Чадорите за сонце доаѓаат со комплетни додатоци. Нудиме метални или пластични столпчиња во различни форми и бои и столпчиња во различни големини, форми и бои.
* Достапни се облоги со UV-отпорен и водоотпорен слој.

апликации

Екран за рекламирање на отворено

Што можам да направам за тебе

Ние сме компанија ширум светот, каде и да сте, тука сме да помогнеме, па ајде да се поврземе!