сите категории

Знаме за надворешно рекламирање

Дома> Производи > Знаме / Банер > Знаме за надворешно рекламирање

1
2
3
Проширувач на знаме
Проширувач на знаме
Проширувач на знаме

Проширувач на знаме

Број на модел: Знамиња за надворешно рекламирање

MOQ: 1 стр

ФОРМАТ НА УМЕТНИЧКО ДЕЛО: Ai. Jpg. Pdf. Eps.PSD

Печатење: Хемиско печатење со свилен екран, дигитално печатење, УВ печатење, дигитално печатење, печатење на свилен екран

Големина: 100x150cm, 100x300cm или приспособени големини

Боја: Прилагодена боја

Сертификат: SGS, ISO, TCCC, B1

Знамиња и банери Материјал: полиестер

Јарбол за знаме Материјал: алуминиум

Тип: Печатен

Стил: ЛЕТАЊЕ

Начин на печатење: 4 бои, 5 бои, 2 бои, 1 боја, 6 бои

PrintTechnology

Хемиско печатење на екран со боја

Печатење на екран со пигмент

Хемиско дигитално печатење со боја (директно вбризгување)

Пренос на топлина (сублимација на боја)

УВ печатење

Суровина

100% knitted polyester(stormflag90g,110g,120g,135g,150g/долг животен век 120 g)

100% ткаен (преден) полиестер (неткаен 135 g/знаме на брод 160 g/сатен 125 g)

Достапни се повеќе од 40 различни видови на ткаенина (блескава бура 125 g)

Максимална големина

220x600cm (7.2'x19.7') (завршена големина) (ако повеќе, може да се додаде линија за шиење)

Постојаност на боја

Ниво 6-7

Пенетрација на боја

90%-100% на повеќето ткаенини

По третманот

Заштитник на пожар (сертификат B1/M1)

Водоотпорност и обложување

УВ отпорност

Анти-статички

Третман со флуоресценција

надворешно-огласно-знаме2

Опис

Changzhou Quality Flag Industry ви нуди шанса да ја визуелизирате вашата маркетинг концепција на совршен начин.
Ние произведуваме висококвалитетни рекламни знамиња според вашите спецификации.
Богати и блескави бои, најдобриот квалитет е нашата професија.
нашите најсовремени капацитети за печатење знамиња гарантираат дека вашите идеи ќе бидат имплементирани точно и компетентно.
Шарено испечатените рекламни знамиња се неверојатен ресурс за украсни цели. Ја покажува вашата порака високо и гради позитивна слика во умот на гледачите.
На повеќето од нашите ткаенини, можеме совршено да навлеземе до задната страна на знамето.

Направете вашето знаме секогаш отворено без држачот на знамето надвор
Хардверот може да одговара на сите типови на столбови за знаме
Брзо и лесно за инсталација
Светло за транспорт
конкурентни
Може повторно да се користи кога знамињата се менуваат

Банерите за надворешно рекламирање се широко користени во спортови и настани. Исто така, националните банери може да се користат со специјална конфекција на задната страна за да одговараат на столбот.

Чангжу Квалитетно знаме Производител за национални знамиња Национални знамиња

апликации

Екран за рекламирање на отворено

Што можам да направам за тебе

Ние сме компанија ширум светот, каде и да сте, тука сме да помогнеме, па ајде да се поврземе!