сите категории

Национално знаме

Дома> Производи > Знаме / Банер > Национално знаме

1
2
3
4
5
6
Знаме со хоризонтално потекло
Знаме со хоризонтално потекло
Знаме со хоризонтално потекло
Знаме со хоризонтално потекло
Знаме со хоризонтално потекло
Знаме со хоризонтално потекло
Знаме со хоризонтално потекло

Знаме со хоризонтално потекло

Ставка: државно знаме

Материјал за знамиња и банери: плетен полиестер, преден полиестер

MOQ: 1 стр

ФОРМАТ НА УМЕТНИЧКО ДЕЛО: Ai. Jpg. Pdf. Eps.PSD

Печатење: дигитално печатење, печатење на свилен екран

Големина: прилагодени големини

Боја: Прилагодена боја, стандардни бои на националното знаме

Сертификат: SGS, ISO, TCCC, B1

Време на производство: 5-7 дена

PrintTechnologyХемиско печатење на екран со боја
Печатење на екран со пигмент
Хемиско дигитално печатење со боја (директно вбризгување)
Пренос на топлина (сублимација на боја)
УВ печатење
Суровина100% knitted polyester(stormflag90g,110g,120g,135g,150g/longlife 120g)
100% ткаен (преден) полиестер (неткаен 135 g/знаме на брод 160 g/сатен 125 g)
Достапни се повеќе од 40 различни видови на ткаенина (блескава бура 125 g)
Максимална големина220x600cm (7.2'x19.7') (завршена големина) (ако повеќе, може да се додаде линија за шиење)
Постојаност на бојаНиво 6-7
Пенетрација на боја90%-100% на повеќето ткаенини
По третманотЗаштитник на пожар (сертификат B1/M1)
Водоотпорност и обложување
УВ отпорност
Анти-статички
Третман со флуоресценција
Опис

Ние произведуваме национални знамиња на сите земји и држави во светот. Знамињата се произведени на 100% полиестерска ткаенина за да се обезбеди долг животен век за надворешна употреба.

Знамињата може да се направат во два различни вида форми:

Вертикални национални знамиња:

Вертикалните знамиња се печатат и конфекционираат така што долгата страна е подигната на јарболот, а кратката страна слободно вее. Бидејќи знамето е пократко, дури и ветрето слободно вее знамето.

Хоризонтални национални знамиња:

Ова е класична форма за национални знамиња. Во овој случај кратката страна е подигната на јарболот од знамето. Големината на знамето може да варира во зависност од големината на јарболот.

Чангжу Квалитетно знаме Производител за национални знамиња Национални знамиња

апликации

Екран за рекламирање на отворено

Што можам да направам за тебе

Ние сме компанија ширум светот, каде и да сте, тука сме да помогнеме, па ајде да се поврземе!