сите категории

Банер за рекламирање во затворени простории

Дома> Производи > Знаме / Банер > Банер за рекламирање во затворени простории

3
2
1
未 标题 -4
未 标题 -3
未 标题 -1
Рекламен банер за затворен простор со алуминиумски столб
Рекламен банер за затворен простор со алуминиумски столб
Рекламен банер за затворен простор со алуминиумски столб
Рекламен банер за затворен простор со алуминиумски столб
Рекламен банер за затворен простор со алуминиумски столб
Рекламен банер за затворен простор со алуминиумски столб

Рекламен банер за затворен простор со алуминиумски столб

Број на модел: рекламен банер за затворен простор

Стил: виси

Тип: Печатен

Знамиња и банери Материјал: полиестер, ПВЦ

MOQ: 1 стр

ФОРМАТ НА УМЕТНИЧКО ДЕЛО: Ai. Jpg. Pdf. Eps.PSD

Печатење: Хемиска боја за печатење на свила, дигитално печатење

Големина: 80x200cm, 100x300cm, 120x500cm или сопствени големини

Боја: Прилагодена боја

Сертификат: SGS, ISO, TCCC, B1

Тип на производ:

РЕКЛАМЕН БАНЕР ЗА ВНАТРЕШЕН

материјал:

100% плетен полиестер, 100% ткаен полиестер, 100% најлон, достапни се повеќе од 40 различни видови ткаенини.

Технологија на печатење:

Хемиско печатење на екран со боја, Печатење на екран со пигмент, Дигитално печатење со директно вбризгување, Пренос на топлина (сублимација на боја)

Постојаност на бојата:

Ниво 6-7

Пенетрација на боја:

95%-100% на повеќето ткаенини

големина: 

80x200cm, 100x300cm, 120x500cm или сопствени големини

Додатоци:

 метални цевки, јажиња, еластични гуми, пластични штипки, дрвени стапови и така натаму

По третманот:

Огноотпорен (сертификат Б1), Водоотпорност и облога, УВ отпор, антистатички, флуоресцентен третман

Опис

Нашите ткаенини банери се одлично око за вашата маркетинг идеја.

Ние нудиме неколку најквалитетни материјали за да го привлечете вниманието на вашите клиенти.

Совршено е само за изложби на мало, саеми и излози.


РЕКЛАМЕН БАНЕР ЗА ВНАТРЕШЕН РЕКЛАМЕН - ПРИСТАПЕН ЛОГО ПЕЧАТЕНО


* Рекламните банери за затворени простории се директна форма на реклама која ви овозможува да ја креирате вашата порака директно во окото на минувачот.

* За внатрешни работи тие ќе соберат внимание за вашите производи, настани или компании.

* Подготвеното може да се направи според сите ваши спецификации и желби.

* Едноставно совршен за изложби на мало, саеми и излози.


апликации

Екран за рекламирање на отворено

Што можам да направам за тебе

Ние сме компанија ширум светот, каде и да сте, тука сме да помогнеме, па ајде да се поврземе!