сите категории

Знаме на навивачи и спорт

Дома> Производи > Знаме / Банер > Знаме на навивачи и спорт

fan flag
1
2
4
5
Fan-Flags-National-Sport-Flags-Hand-Waving-Flags-with-Custom-Printings
Приспособено знаме на вентилаторот
Приспособено знаме на вентилаторот
Приспособено знаме на вентилаторот
Приспособено знаме на вентилаторот
Приспособено знаме на вентилаторот
Приспособено знаме на вентилаторот

Приспособено знаме на вентилаторот

Број на модел: Навивач/Спортски знамиња

Знамиња и банери Материјал: полиестер

Тип: Печатен

Стил: ЛЕТАЊЕ

Јарбол за знаме Материјал: пластика, дрвен

MOQ: 1 стр

ФОРМАТ НА УМЕТНИЧКО ДЕЛО: Ai. Jpg. Pdf. Eps.PSD

Печатење: Хемиска боја за печатење на свила, дигитално печатење

Големина: 20x30cm, 30x45cm, 60x90cm или прилагодени големини

Боја: Прилагодена боја

Сертификат: SGS, ISO, TCCC, B1

Тип на производ:

Спортско знаме на навивачите

материјал:

100% плетен полиестер, 100% ткаен полиестер, 100% најлон, достапни се повеќе од 40 различни видови ткаенини.

Технологија на печатење:

Хемиско печатење на екран со боја, Печатење на екран со пигмент, Дигитално печатење со директно вбризгување, Пренос на топлина (сублимација на боја), УВ печатење.

Постојаност на бојата:

Ниво 6-7

Пенетрација на боја:

95%-100% на повеќето ткаенини

Максимална големина: 

20x30cm, 30x45cm, 60x90cm или прилагодени големини

Боја:

1 боја до 10 бои, целосни бои

По третманот:

Огноотпорен (сертификат Б1), Водоотпорност и облога, УВ отпор, антистатички, флуоресцентен третман


Опис

ПРИЛАГОДУВАНИ ЛОГО ПЕЧАТЕНИ РАЧНИ ЗНАМИЊА, ЗНАМЕ НА НАВИВАЧИТЕ, ТРКИ ЗНАМИЊА, СПОРТСКИ ЗНАМИЊА


* Богати и блескави бои, најдобриот квалитет е нашата професија.

* Ние произведуваме висококвалитетни рекламни знамиња според вашите спецификации.

* Шарено печатените рекламни знамиња се неверојатен ресурс за украсни цели. Ја покажува вашата порака високо и гради позитивна слика во умот на гледачите.

* На повеќето од нашите ткаенини, можеме совршено да навлеземе до задната страна на знамињата.


апликации

Екран за рекламирање на отворено

Што можам да направам за тебе

Ние сме компанија ширум светот, каде и да сте, тука сме да помогнеме, па ајде да се поврземе!