сите категории

Завртете се

Дома> Производи > Систем за прикажување > Завртете се

2
12
13
Систем за прикажување Завиткајте банер за прилагодено печатење
Систем за прикажување Завиткајте банер за прилагодено печатење
Систем за прикажување Завиткајте банер за прилагодено печатење

Систем за прикажување Завиткајте банер за прилагодено печатење

Број на модел: систем за прикажување

Знамиња и банери Материјал: полиестер

MOQ: 1 стр

ФОРМАТ НА УМЕТНИЧКО ДЕЛО: Ai. Jpg. Pdf. Eps.PSD

Големина: 80x200cm, 85x200cm, 100x200cm

Боја: Прилагодена боја

Сертификат: SGS, ISO, TCCC, B1

Јарбол за знаме Материјал: алуминиум

Тип: Печатен

Печатење: Дигитално печатење

Начин на печатење: 6 бои

Roll Up Banner е популарен избор за бизниси кои бараат достапен и ефективен начин да го промовираат својот бренд. Овие банери се лесни, преносливи и лесни за поставување, што ги прави идеални за настани, изложби и саеми. Roll Up Banner е направен од висококвалитетни материјали кои се дизајнирани да траат и може да се испечатат со вашето лого или порака за да ви помогнат да се издвоите од толпата.

Тип на производ:

ROLL UP BANNER - ROLL UP DISPLAY

материјал:

100% плетен полиестер приказ фино 200гр ИЛИ ПВЦ ИЛИ ПП.

Технологија на печатење:

Печатење со пренос на топлина, печатење на екран со висока резолуција ИЛИ

Постојаност на бојата:

Ниво 6-7

Пенетрација на боја:

95%-100% на повеќето ткаенини

големина:

80x200cm, 85x200cm,100x200cm

Додатоци:

Алуминиумска рамка, торба за носење Оксфорд

По третманот:

Огноотпорен (сертификат Б1), Водоотпорност и облога, УВ отпор, антистатички, флуоресцентен третман


Опис

СКЛУЧЕТЕ БАНЕР- ПОСТАВУВАЈТЕ ЕКРАН - ПРИЛАГОДУВАЊЕТО ЛОГО ПЕЧАТЕНО

* Лесна и пренослива, удобна за транспорт, еднократна употреба, лесна за менување графика.
* Висококвалитетно печатење на слики со сублимација на боја, водоотпорно, еколошки, без избледување.
* Висококвалитетен еластичен плетен полиестер со прилагодено печатење, преклоплив, мазна површина, двострано печатење, слика со голем формат.
* Најчесто се користи во аеродроми, ресторани, хотели, продавници 4S, конференции, изложби на нови производи и друго рекламирање.


апликации

Екран за рекламирање на отворено

Што можам да направам за тебе

Ние сме компанија ширум светот, каде и да сте, тука сме да помогнеме, па ајде да се поврземе!