сите категории

Знамиња и банери

Дома> Производи > Знаме / Банер > Знамиња и банери

2_副本_副本
1
2
Знаме на премиум автомобил
Знаме на премиум автомобил
Знаме на премиум автомобил

Знаме на премиум автомобил

Model Number: carflags&banners 

Знамиња и банери Материјал: полиестер

MOQ: 1 стр

ФОРМАТ НА УМЕТНИЧКО ДЕЛО: Ai. Jpg. Pdf. Eps.PSD

Големина: 26x60cm

Боја: Прилагодена боја

Сертификат: SGS, ISO, TCCC, B1

Материјал за јарболи: Стаклени влакна

Стил: виси

Печатење: печатење со свилен екран

Начин на печатење: 4 бои

Тип на производ:

Car Window Teardrop

материјал:

100% плетен полиестер, 100% ткаен полиестер, 100% најлон, достапни се повеќе од 40 различни видови ткаенини.

 

Технологија на печатење:

Хемиско печатење на екран со боја, Печатење на екран со пигмент, Дигитално печатење со директно вбризгување, Пренос на топлина (сублимација на боја)

Постојаност на бојата:

Ниво 6-7

Пенетрација на боја:

95%-100% на повеќето ткаенини

големина: 

26x60cm

Додатоци:

fiberglass reinforced pole, plastic holder

По третманот:

Огноотпорен (сертификат Б1), Водоотпорност и облога, УВ отпор, антистатички, флуоресцентен третман

Опис

CAR FLAG WITH PLASTIC POLE - CUSTOMIZED LOGO PRINTED


* CAR FLAGS are a direct form of advertisement which allows you to create your message directly in the eye of the passerby.

* Easy installed in seconds, made of proven flag fabrics. Our carflags come completely with flagholder. No additional hardware in needed.

* Подготвеното може да се направи според сите ваши спецификации и желби.

* Едноставно совршен за изложби на мало, саеми и излози.


апликации

Екран за рекламирање на отворено

Што можам да направам за тебе

Ние сме компанија ширум светот, каде и да сте, тука сме да помогнеме, па ајде да се поврземе!