сите категории

Плажа знаме од фиберглас-премиум

Дома> Производи > Знаме на плажа > Плажа знаме од фиберглас-премиум

beach-flag-voile-6m-publicitaire-personnalisable-0490691
32
33
Премиум знаме на плажа 312 см
Премиум знаме на плажа 312 см
Премиум знаме на плажа 312 см

Премиум знаме на плажа 312 см

Број на модел: знаме на плажа

Знамиња и банери Материјал: полиестер

MOQ: 1 стр

ФОРМАТ НА УМЕТНИЧКО ДЕЛО: Ai. Jpg. Pdf. Eps.PSD

Печатење: Хемиско печатење со свилен екран, дигитално печатење, дигитално печатење, печатење на свилен екран

Големина: 40x190cm, 100x300cm или приспособени големини

Боја: Прилагодена боја

Сертификат: SGS, ISO, TCCC, B1

Име: Знамиња на плажа банери со солза

Јарбол за знаме Материјал: стаклени влакна или алуминиум

Тип: Печатен

Стил: ЛЕТАЊЕ

Тип на производ:

Знамиња на плажа

материјал:

знаме: 100% плетен полиестер, 100% ткаен (преден) полиестер, 100% најлон, достапни повеќе од 40 различни видови ткаенини.

Склопен со столб од фиберглас, метална основа, транспортна торба Оксфорд.

Технологија на печатење:

Хемиско печатење на екран со боја, Печатење на екран со пигмент, Дигитално печатење со директно вбризгување, Пренос на топлина (сублимација на боја), УВ печатење.

Постојаност на бојата:

Ниво 6-7

Пенетрација на боја:

95%-100% на повеќето ткаенини

Максимална големина:

Различни големини на располагање

Боја:

1 боја до 10 бои, целосни бои

По третманот:

Огноотпорен (сертификат Б1), Водоотпорност и облога, УВ отпор, антистатички, флуоресцентен третман


Опис

ЗНАМИЊА НА ПЛАЖА - БАНЕРИ СО СОЛЗАНИ - ПРИСТАПНИ ЛОГО ПЕЧАТЕНИ

* Знамињата на плажа и банери со капка солза се многу уникатна и привлечна маркетинг алатка. Системот може лесно да се состави за неколку секунди за да го привлече вниманието на публиката.
* Ние нудиме многу видови на големини и форми. Сите облици прифаќаат ист хардвер. Значи, нема потреба да купувате нов хардвер кога е потребен нов облик.
* Шарено испечатените знамиња се неверојатен ресурс за украсни цели. Ја покажува вашата порака високо и гради позитивна слика во умот на гледачите.
* Сите различни држачи вообичаено се користат за сите столбови со различна должина. Лесен за носење!.

апликации

Екран за рекламирање на отворено

Што можам да направам за тебе

Ние сме компанија ширум светот, каде и да сте, тука сме да помогнеме, па ајде да се поврземе!